Kolšrajber poslije velike borbe eliminisao Lajovića

374

Srpski teniser Dušan Lajović zaustavljen je u četvrtfinalu turnira u Kicbilu, pošto je poslije velike borbe izgubio od Nijemca Filipa Kolšrajbera 4:6, 6:4, 7:6 (7:5). Meč je trajao dva i po sata, a Nemac sada u međusobnom skoru vodi 2:0.

Dušan Lajović je sigurno ušao u meč i poveo poslije prvog seta, ali je Nijemac u drugom setu uspio da načini preokret i izjednači, izborivši treći odlučujući set.

Poslije duge i ravnopravne igre pobjednika je odlučio taj brejk u kome je Kolšrajber za nijansu bio bilji.

Filip Kolšrajber će se u polufinalu sastati sa boljim iz meča Brazilca Tomasa Belučija i Italijana Fabija Fonjinija.

Turnir u Kicbilu iz serije 250 igra se za nagradni fond od 482.060 evra, javlja RTS.