LE: Borbena Zvezda očitala lekciju Kelnu, Partizan prokockao veliku prednost

33

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Keln u gostima sa 1:0 u drugom kolu grupe H Lige Evrope! Strijelac jedinog pogotka za crveno-bijele bio je Ričmond Boaće u 30. minuti. Šampion Srbije, Partizan, poražen je u Beogradu od Dinama iz Kijeva sa 3:2 (2:0).

Zvezda je slavila poslije dva potpuno različita poluvremena, prvog u kome je bila odlična i drugog u kome Keln nije iskoristio mnogo šansi. Crveno-bijeli sada imaju četiri boda i drugi su iza Arsenala koji je večeras u Bjelorusiji savladao Bate Borisov i ima 6 bodova na tabeli grupe.

Protiv Kelna su crveno-bijeli krenuli jako dobro. Prvo poluvrijeme je počelo dobrom igrom Nemanje Radonjića koji je tokom čitavog prvog dijela dobro pronalazio “rupe” u odbrani Nijemaca.

Na početku utakmice je igračima Zvezde trebalo malo vremena da se oslobode i kada se to desilo, stvorili su prve prilike za gol. Prijetio je prvo Kanga u sedmom minutu. Imao je stopostotnu šansu kada je izašao sam ispred Tima Horna. Predriblao je golmana Kelna, ali je otišao previše udesno i promašio nebranjen gol.

To je bio uvod u odličnu partiju Zvezde u prvom dijelu. Počeli su da isporučuju “baražnu paljbu” sa distance i pokušavali su šutevima izdaleka Srnić, Kanga i Donald, ali je pogodio Boaći.

Boaći je u 30. minutu primio loptu iskosa, smirio je i van šesnaesterca šutrao ka golu Kelna. Udarac je bio fantastičan, a Horn nemoćan i Zvezda je povela. Igra srpskog vicešampiona je nagovještavala još golova.

Umjesto toga, u nastavku na teren izlazi potpuno drugačiji Keln i potpuno drugačija Zvezda. Bitenkur i Osako su unijeli živost u igru domaćina, a ubjedljivo najbolji je bio Miloš Јojić koji je dva puta pogađao stativu, u 58. i 66. minutu.

Zvezda je u obe situacije imala mnogo sreće, a “treća sreća” nije pogledala Keln ni poslije udarca Bitenkura koji je pogodio treću stativu za njemačku ekipu. Crveno-bijeli u drugom poluvremenu nisu imali ni dio ubojitosti iz prvog dijela, iz igre su izašli Boaći zbog povrede i Nemanja Radonjić, a jalovo su pokušavali Kanga i Pešić.

Јedinu pravu šansu za Zvezdu je propustio Srnić kada ga je izblokirao Sorensen u finišu meča, a upravo je Sorensen već u narednom napadu mogao da donese svom timu izjednačenje poslije kornera.

Povratnik među stative Zvezde Milan Borjan je odlično reagovao, a do kraja pet minuta nadoknade vremena nije bilo ozbiljnijih prilika pa je Zvezda došla do tri velika boda.

Zvezda u sljedećem kolu 19. oktobra dočekuje Arsenal na stadionu Rajko Mitić u Beogradu, dok Keln gostuje ekipi Bate Borisova.

Fudbaleri Partizana doživjeli su težak poraz od Dinama iz Kijeva, 3:2, u drugom kolu Lige Evropa.

Crno-bijeli imali su prednost od 2:0 na poluvremenu i sve je išlo na njihovu stranu poslije 45 minuta igre.

Golove su za Partizan postigli Ožegović u 34. minutu i Tavamba u 42 minuti.

Međutim, ključni detalj desio se u 54. minutu kada je Ožegović nepotrebno igrao rukom unutar 16 metara. Sudija Sven Odvar nije imao sumnju i dosudio je jedaneasterac.

Moraeš je bio precizan, a onda je sve krenulo nizbrdo za crno-bijele. Fudbaleri Partizana su “nestali” sa terena i Dinamo je uspio do kraja meča da preokrene.

Bajalski je u 68. minutu bio sam u šesnaestercu i poslao loptu iza leđa Stojkovića, dok je 85. Moraeš donio totalni preokret.

Do kraja meča crno-bijeli nisu uspjeli da izjednače pa su tako, prije svega, izgubili velika tri boda, a onda i bod.

Ovaj rezultat nije se toliko odrazio na tabelu, jer su u Albaniji Skenderbeg i Јang Bojs remizirali, pa je tako Partizan i dalje u trci za prolaz dalje.

U narednom kolu Lige Evrope 19. oktobra Partizan gostuje Skenderbegu.

Od ostalih susreta LE, izdvajamo poraze Rijeke je od Milana u gostima 3:2, i Vardara u Norveškoj od Rozenborga 3:1.

Pogledajte sve rezultate mečeva drugog kola Lige Evrope po grupama A, B, C, D, E, F, G, H, I, Ј, K i L:

A. Astana-Slavija Prag 1:1 (1:1)

Makabi Tel Aviv-Viljareal 0:0

B. Partizan-Dinamo Kijev 2:3 (2:0)

Skenderbeg-Јang Bojs 1:1 (0:0)

C. Braga-Istanbul Basaksehir 2:1 (1:1)

Ludogorec-Hofenhajm 2:1 (0:1)

D. Milan-Rijeka 3:2 (1:0)

AEK-Austrija Beč 2:2 (1:1)