Ferstapen preko Hamiltona do pobjede u Maleziji

404
Vozač Red Bula Maks Ferstapen pobijedio je u trci Formule 1 za Veliku nagradu Malezije za 1:30:01.290.

Ferstapen je u četvrtom krugu obišao vozača Mercedesa Luisa Hamiltona i do kraja je sigurnom vožnjom sačuvao pobjedu. Hamilton je do kraja ostao drugi sa 12.7 sekundi zaostatka.

Ferstapenov klupski kolega Danijel Rikardo je bio treći sa 22.5 sekundi zaostatka. Ferstapenu je to druga pobeda u karijeri, a ove sezone je peti vozač koji je pobeđivao u šampionatu.

Sebastijan Fetel je u Ferariju zauzeo četvrto mjesto iako je krenuo iz poslednjeg reda, peti je bio Valteri Botas iz Mercedsa, a šesto mjesto zauzeo je Serhio Peres iz Fors Indije.

Bodove su još osvojili Stofel Vandorn iz Meklarena, vozači Vilijamsa Lens Strol i Felipe Masa, kao i Esteban Okon iz Fors Indije.

Trostruki svjetski prvak Luis Hamilton je uvećao prednost u generalnom plasmanu na 34 boda u odonosu na Fetela. Naredna trka u šampionatu vozi se 8. oktobra za Veliku nagradu Јapana, javljaju agencije.