Igokea u finišu slomila Cibonu

438

Košarkaši Igokee savladali su Cibonu u meču devetog kola ABA lige rezultatom 63:57.

Šampion BiH je do pobjede došao u dramatičnom finišu.

Cibona je bolje počela meč, stekla prednost, ali se Igokea veoma brzo preko kapitena Vuka Radivojevića vratila u meč.

Domaći su nastavili u istom ritmu pa su u pojedinim trenucima druge i treće četvrtine imali i dvocifrenu prednost. Ipak, na početku posljednje četvrtine iskusni Luka Žorić je pokrenuo goste koji su došli do izjednačenja 48:48, serijom 12:2 Zagrepčani su zatim i poveli 53:51 i činilo se da će meč da ode na njihovu stranu.

Međutim uslijedila je serija Igokee 7:0 kojom je meč prelomljen i Igokea je otišla na 58:53. Gosti su pokušali da se vrate sa linije slobodnih bacanja, ali su poeni Lija i Gajića donijeli trijumf Igokei.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Vuk Radivojević i Nikola Jevtović sa po 12 poena, dok je kod Cibone Luka Žorić imao 21 poen, javlja EuroBlic.