NBA priznao grešku: Јokić nepravedno izbačen

876

Nakon što su srpski centar Nikola Јokić i trener Denvera Majk Maloun udaljeni sa terena protiv Los Anđeles lejkersa zbog protesta, NBA liga se oglasila saopštenjem da je Nikola Јokić neopravdano izbačen, za razliku od njegovog trenera.

Maloun je zaradio suspenziju od jedne utakmice zbog fizičkog kontakta sa sudijom prilikom protesta zbog nedosuđenog faula nad Јokićem na meču sa Lejkersima.

Јokić i Maloun su isključeni u četvrtom minutu druge četvrtine, a Nagetsi su meč izgubili sa 127:109.

NBA liga je u saopštenju navela da je sudija Mos pravedno postupio pri izbacivanju Melouna, ali ne i kod centra Denvera Јokića, koji nije imao fizički kontakt sa sudijom, već se samo žalio na odluku, za šta je trebao da dobije “samo” tehničku grešku.

Trener Meloun je suspenziju odradio na meču sa Sakramentom, pa je Denver sa klupe do pobjede predvodio njegov asistent Ves Anseld, javlja RTS.