Odlična partija Bjelice, Teodosić 15

513

Košarkaši Minesote Timbervuvls slavili su na gostovanju protiv Los Anđeles Klipersa sa 126:118.

Na parketu Stejpls centra gledali smo veoma dobre predstave srpskih košarkaša – Nemanje Bjelice i Miloša Teodosića.

Usljed povrede Džimija Batlera mislilo se da će se Vulvsi mučiti na terenu, međutim da ne bude tako pobrinuo se bivši igrač Crvene zvezde.

Bjelica se drugi meč zaredom našao u startnoj postavi, a veću minutažu od njega imali su samo Endru Vigins (41min) i Taž Gibson (38min).

Nemanja je na terenu proveo 34 minuta i dao 18 poena, uz devet skokova i četiri asistencije, uz šut iz igre 6/13.

Sa druge strane, Teodosić je na parketu bio 27 minuta. Dugogodišnji reprezentativac Srbije meč je završio sa 15 poena (5/9), šest asistencija i tri skoka.

Kada je riječ o toku meča, Klipersi su imali priliku da izjednače na na 23 sekunde do kraja, ali je Lu Vilijams promašio trojku. Ušlo se u penal završnicu u kojoj su Vulvsi bili precizni i na kraju zasluženo došli do pobjede.

Najefikasniji u sastavu trenera Tibodao bio je Endru Vigins sa 40 poena, 30 je ubacio Džef Tig, dok je Tauns ostvario učinak od 11 poena i 17 skokova.

Kod Klipersa Blejk Grifin je ostvario tripl-dabl (32p, 12sk, 12as), ali to nije bilo dovoljno za tim iz “grada anđela”, javlja B92.