Banjalučki bokser Sandro Poletan šampion Srbije!

535

Banjalučki bokser Sandro Poletan osvojio je titulu prvaka Srbije u kategoriji do 75 kilograma!

Poletan je u subotu uveče u finalu pojedinačnog prvenstva Srbije savladao Trifuna Dašića.

Na putu do prilike da se bori za zlatnu medalju, Banjalučanin je najprije u osmini finala pobijedio Đorđa Bujišića, potom je bio bolji od Stefana Čolovića u četvrtfinalu, da bi mu zbog povrede arkade polufinalni dvoboj predao Stefan Panić.

Poletan je podsjetimo odnedavno član Bokserskog kluba Petrovgrad iz Zrenjanina, a u novembru prošle godine je osvojio jubilarnu 60. “Zlatnu rukavicu” u Beogradu.

Pojedinačno prvenstvo Srbije održavalo se od 21. do 24. februara u Jagodini pod organizacijom Bokserskog saveza Srbije. Generalni sponzor takmičenja bila je kompanija Telekom Srbija, a pokrovitelj Grad Jagodina, javlja mondo.ba