Vašington sjajnom igrom do 2-2 protiv Toronta

310

Košarkaši Vašingtona 45 minuta bili su u podređenom položaju, ali sjajnom igrom u finišu četvrtog meča četvrtfinala Istočne konferencije NBA lige preokrenuli su rezultat i pobjedom 106:98 izjednačili u seriji na 2:2.

Vizardsi su maksimalno iskoristili prednost domaćeg terena i poslije uvodna dva poraza u Kanadi uspjeli su Reptorsima da uzvrate istom mjerom.

Toronto je potpuno kontrolisao utakmicu i početkom trećeg perioda imao je maksimalnih 14 poena viška (54:40), međutim, Vašington je serijom 18:4 izjednačio i najavio veliku borbu do kraja. Gosti iz Kanade su odbili ovaj napad i na nešto manje od 8 minuta prije kraja vodili su sa 90:82, ali u drugom dijelu posljednje četvrtine “čarobnjaci” su potpuni dominirali.

Vašington je najprije novom serijom 8:0 izjednačio na 90:90, a potom još jednom 12:2 za 104:96 definitivno prelomio utakmicu 22 sekunde pre kraja.

Bredli Bil je predevodio svoj tim sa 31 poenom (10/19 iz igre, 5/7 za tri), uz 5 skokova, Džon Vil je bio sjajan sa 27 poena (10/24 iz igre, 0/1 za tri), 6 skokova i 14 asistencija, dok su Marćin Gortat i Oto Porter Junior dodali po 12.

U poraženoj ekipi Demar Derozan je bio najefikasniji sa 35 poena (10/29 iz igre, 1/4 za tri, 14/18 slobodna bacanja), uz po 6 skokova i asistencija, Kajl Lauri je upisao 19, a Jonas Valančijunas 11 poena.

Sljedeća utakmica je 25. aprila u Torontu, a šesta dva dana kasnije ponovo u Vašingtonu.