Federer u četvrtfinalu Rodžers kupa

411

Treći teniser svijeta Rodžer Federer uspio je u teškom meču da savlada Davida Ferera i plasira se u četvrtfinale Rodžers kupa u Montrealu.

Švajcarac je odigrao veoma loše za svoje standarde, ali je ipak pobijedio španskog veterana sa 4:6, 6:4, 6:2.

Hrabri Ferer nije uspio da prekine niz od 16 pobjeda koje je Federer zabilježio u duelima sa njim, oduzeo mu je prvi set, ali nije stigao do prvog trijumfa.

Federer je prvi dio duela praktično izgubio već u četvrtom gemu, kada je protivniku dozvolio da uzme gem na njegov servis.

Drugi nosilac na turniru je pokušao da se vrati, uzeo brejk Federer u devetom gemu, ali se odmah zatim revanširao i sa zaostatkom od 1:0 ušao u nastavak meča.

Niz brejkova tada nije prekinut, Federer je uzvratio i stigao do izjednačenja, a tek na momente je u trećem setu podsjetio na svoju ovosezonsku formu.

Čak 47 neiznuđenih grešaka je napravio Federer u cijelom meču, ali je uprkos tome uspio da trijumfuje i obezbijedi duel protiv Roberta Bautista-Aguta, koji je savladao Gaela Monfisa, takođe u tri seta. (B92)